Modele anatomiczne są coraz częściej nabywane na uczelniach czy w przychodniach. Ważne jest aby takie modele anatomiczne, które będą realizować nasze oczekiwania. Możemy zwrócić uwagę przede wszystkim na okres realizacji zlecenia, z czego zbudowany jest dany model.
Modele anatomiczne podział wedle kategorii:
Możemy wyróżnić tak naprawę tyle szczegółów ile mamy. Zaczynamy od najwyżej umiejscowionego czyli modele anatomiczne mózgu. Powinniśmy tutaj zróżnicować:

  • modele anatomiczne głowy otwierane posiadające 5 fragmentów. Są to szczególnie precyzyjne modele anatomiczne, które posiadają również oznaczone niektóre szczegóły do skuteczniejszej nauki. Na jednej ze stron modele anatomiczne pozbawione są skóry, aby dokładnie pokazać układ mięśni jakie biegną na buzi.
  • modele anatomiczne głowy z mózgiem, który składa się z 7 części. Te modele anatomiczne cieszą się sporą popularnością. Posiadają one wyjmowane detale. Uczeń może samemu dopasowywać pojedyncze elementy i dzięki temu powiększać swoje kwalifikacje. Tego typu modele anatomiczne często spotykane są w szkołach i właśnie przez nie są kupowane.
  • modele anatomiczne głowy oraz ścięgna. Są to modele anatomiczne ustawione na podstawce, które mają odpowiednio znaczony przebieg nerwów. Dostosowane są one do szkól, lecz również na szkolenia.

Później bardzo istotny asortyment mają modele anatomiczne kończyn. Powinniśmy zróżnicować

  • modele anatomiczne stawy biodrowego. Są to modele anatomiczne nieruchome położone na bazie, które przedstawiają ruch prostowania stawu. Są one bardzo często wykorzystywane do symulacji działania danych mięśni w czasie ruchu.
  • modele anatomiczne kończyny dolnej oraz stopy. Bardzo interesujące modele anatomiczne, które nie tylko przedstawiają precyzyjną budowę, lecz również umiemy je śmiało rozkładać na mniejsze elementy, Są to modele anatomiczne profesjonalne i doskonale sprawdzają się pośród uczniów czy lekarzy. Stawy zostały tak zaplanowane, że są ruchome i| powiązane ze sobą za pomocą gumy. Te modele anatomiczne są w skali 1:1.
  • modele anatomiczne stopy. Są one również w skali 1:1 i prezentują biegnięcie mięśni i kości.

Modele anatomiczne, które wykorzystane są przed uczniów stomatologii są toż np:

  • modele anatomiczne zęba z próchnicą, które, żeby odpowiednio było określić zmiany są zwiększone mniej więcej 10x
  • modele anatomiczne, które prezentują rozwój buzi i zębów człowieka. Są to modele anatomiczne niemobilne, które wsparte są na specjalnej podstawówce. Kolorami wskazane są zęby mleczne i stałe. Każdy ząb w szczękach niemowlaka pozostał określony wiekiem w miesiącach, w którym pojawi się. Tego typu modele anatomiczne są bardzo szczegółowe i często nabywane przez uczelnie. Umożliwiają nie tylko w edukacji, jednak również jak twoja buzią prezentuje się jak jesteśmy dziećmi, a jak jesteśmy pełnoletni.

Na pewno warto kupić modele anatomiczne, jednak należy dobrać sklepy, które cieszą się pozytywnymi opiniami, a na pewno będziemy szczęśliwi ich używania. Zachęcamy do wyboru modeli anatomicznych, które Wam najbardziej pasują.