Modele anatomiczne możemy dostać w specjalnych sklepach. Ale nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których uczą się przyszli specjaliści także poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest wyjątkowo duży. Najbardziej rozpowszechnione są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • różnych technik RKO
  • bandażowania
  • nakłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można niewątpliwie wiele się nauczyć. Możemy jeszcze zakupić właśnie i tylko jedną np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one niezwykle precyzyjnie odzwierciedlone, dzięki czemu student w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie przedstawiają przebieg choroby także jego etapy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne mają zdrowe kolano ze wszystkim formami jak ścięgna itd. Kolejne przedstawiają zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także niezwykle atrakcyjnych także ciekawych. Co łączą: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także wyposażony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niezwykle interesująco wykonane także dają możliwość przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie doskonałego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Mają także ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa położyć w dowolnym miejscu także nauczyć się robić zabiegi.
Tak jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt potrafią być zwiększone.

Niektóre zwierzęta są tak niewielkie i żeby opisać ich fragmenty należny je zwiększyć. Takim przypadkiem może być model głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Prezentuje on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone toż np mrówka 30x powiększona. Znakomicie kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne możemy nabyć np jak przykład stopy konia. Są on w kilku rodzajach i jest stworzony jako projekt 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także znacznie dużym zainteresowaniem. Wybór jest wprost imponujący. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam pasują zawsze potrafimy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas biorąc pod uwagę to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak mieć, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i promowane firmy, które są od lat na rodzimym rynku.